Ślub zimowy ale nie świąteczny

Ślub w grudniu? Czemu nie!

Nie tylko latem pary młode decydują się na ślub. Grudzień, a zwłaszcza okolice Świąt Bożego Narodzenia, to miesiąc, w którym branża ślubna także ma sporo pracy. Pomimo, że jest to okres bożonarodzeniowy dekoracje na sali weselnej wcale nie muszą być świąteczne.

Zimowe kolory w dekoracjach

Niewątpliwie w tym okresie królującą barwą będzie biel kojarząca się nam ze śniegiem. Dla śnieżnych płatków pokrewne kolorystycznie będą zimne błękity oraz srebrny. Warto też nawiązać barwami do kolorów drewna, które przypomną nam ogień palący się w kominku.

dekoracje dla ślubu w grudniu

Kwiaty i rośliny wykorzystywane w grudniu

Kierując się sezonowością kwiatów grudzień to idealny miesiąc na użycie anemonów oraz jaskrów. W wielu barwach, w tym również biały, pozwolą nam stworzyć różnorodne dekoracje. Jednym z najwcześniej kwitnących kwiatów są ciemierniki. Hodowlane kupimy już w grudniu. Będą one czymś niespotykanym ze względu na swoją sezonowość. Przytulnym i białym akcentem dekoracji ślubnej może być bawełna. Szarość wprowadzimy stosując owoce brunii lub liście starca. Zima to moment kiedy rośliny liściaste nie cieszą naszych oczu swym wyglądem. Jest to czas roślin iglastych. Warto więc sięgnąć po nie w naszych weselnych dekoracjach. Jodła, świerk, jałowiec czy żywotnik wprowadzą zieleń oraz naturalność.

ślub w grudniu dekoracje

Dodatki na grudniowy ślub

Wspaniałym elementem dekoracji ślubnej mogą być wszystkie drewniane dodatki. Drewniane podstawki pod winietki, plastry drewna czy drewniane tablice będą pięknym uzupełnieniem zimowych dekoracji kwiatowych. Z podobnych rzeczy możemy użyć… cynamonu! Laski cynamonu to nic innego jak kora cynamonowca. Ich rudawy brąz będzie świetnie współgrał z bielą i szarością zastosowanych roślin. Zimowe miesiące to również sezon na cytrusy a w szczególności pomarańcze. Suszone plastry pomarańczy możemy dodać do bukietu, do dekoracji na stołach czy do butonierki pana młodego.

kwiaty na ślub w grudniu

Chcesz wziąć ślub w grudniu? Nie zastanawiaj się ani chwili 🙂 Dekoracje ślubne Warszawa od Lovegarden to pomysł na niezapomnianą oprawę Waszej uroczystości. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *