Piwonia – standardowy gość weselny

Piwonia, lub inaczej peonia, to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kwiatów. Często możemy go spotkać w ogrodach przydomowych oraz – coraz częściej – w bukietach ślubnych.

Dlaczego warto wybrać piwonie na bukiet ślubny?

Jedną z wielu jej zalet jest wygląd. Rozłożyste kwiaty o delikatnej strukturze nadają dekoracjom delikatności i subtelności. Dzięki temu świetnie sprawdzają się jako motyw przewodni dekoracji ślubnych. Bukiet ślubny w stylu boho z dodatkiem piwonii to strzał w dziesiątkę. Możemy spotkać zarówno odmiany w jasnych, pastelowych kolorach, na przykład biały lub pudrowy róż, a także wyrazistych, jak chociażby głęboka czerwień lub fiolet. Nie każdy wie, że piwonie są symbolem szczęścia oraz dobrobytu.

Bukiet ślubny z piwonii
Fot. Unsplash.com

Kompozycje florystyczne z piwonią

Piwonie, dzięki swoim obfitym kwiatom, nie potrzebują wiele. Co więcej, możemy łączyć je z gerberami lub goździkami o mocniejszym odcieniu. Świetnie też się sprawdzą w bukiecie ślubnym z eustomami, frezjami oraz różami. Jako dodatek do bujnej kompozycji warto uwzględnić liście eukaliptusa, paproci czy nawet orzecha. Jako akcent spajający kompozycję sprawdzą się w luźnych oraz zwartych formach.

Bukiet ślubny z piwonią w roli głównej

Florystyka ślubna kojarzy się głównie z kwiatami białymi, bądź perłowymi. Obecnie coraz częściej możemy zauważyć, że Panny Młode decydują się na kolory i to niekoniecznie pastelowe. Piwonie w kolorze purpurowym to mocny akcent, który może podkreślać urodę oraz dodatki.
Bukiet ślubny w Warszawie możemy wykonać zarówno z samych piwonii jak i w połączeniu jej z innymi kwiatami.

Bukiet ślubny z piwonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *