Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu dekoracji florystycznej na eventach firmowych?

dnia

Eventy firmowe to doskonała okazja do zaprezentowania swojej marki i pozytywnego wpływu na jej wizerunek. Jednym z ważniejszych elementów, który może przyczynić się do sukcesu eventu, jest odpowiednia dekoracja florystyczna. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiej dekoracji?

1. Cel i temat eventu

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest cel eventu – dekoracje powinny pasować do charakteru i tematu wydarzenia. Czy to będzie promocja nowego produktu, czy może jest to spotkanie networkingowe? A może będzie to gala sportowa lub charytatywna? W zależności od tego, jaki jest cel i tematyka eventu, dekoracja florystyczna powinna być odpowiednio dopasowana. Na przykład, jeśli event ma na celu promocję nowego produktu, dekoracja florystyczna powinna być skoncentrowana wokół tego produktu i jego cech.

Czy jest to spotkanie biznesowe, czy też jest to event rozrywkowy? Jeżeli event ma charakter rozrywkowy, dekoracja florystyczna powinna być bardziej kolorowa i radosna, podczas gdy na spotkaniu biznesowym powinna być bardziej stonowana i elegancka. Dla eventu kierowanego do grona odbiorców jakim są mężczyźni, możemy użyć innych dekoracji, niż gdyby odbiorcami były same kobiety. 

Dekoracje florystyczne dzień kobiet

2. Miejsce eventu

Po pierwsze – czy impreza odbywać się będzie wewnątrz budynku czy w plenerze? Jeżeli event jest organizowany na świeżym powietrzu, dekoracja florystyczna powinna być bardziej naturalna, dostosowana do otoczenia. Trzeba zwrócić uwagę również na warunki pogodowe oraz poprawne jej zamocowanie, w celu uniknięcia zniszczenia przy np. podmuchach wiatru, a także aby mieć pewność, że dekoracje będą bezpieczne dla uczestników eventu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku organizacji eventu w pomieszczeniu zamkniętym np. w sali konferencyjnej.  

3. Przestrzeń, kolorystyka, oświetlenie

Przestrzeń: należy wziąć pod uwagę rozmieszczenie kwiatów i innych elementów dekoracyjnych w odniesieniu do przestrzeni, w której będzie odbywał się event. Kwiaty i inne elementy dekoracyjne powinny korespondować i być spójne z kolorystyką eventu. Często pomijanym aspektem jest oświetlenie eventu. Ważną kwestią jest to, jak dekoracje będą wyglądać w różnych warunkach oświetleniowych.

4. Data i czas trwania eventu

Pora roku wpływa na dostępność niektórych roślin i kwiatów. Sezonowość odgrywa dużą rolę w branży florystycznej. Oczywiście w przypadku, gdy Klient będzie nalegał np. na dany gatunek kwiata, który jest aktualnie niedostępny, możemy go sprowadzić, lecz to wiąże się z dużo większymi kosztami. Aby zachować równowagę pomiędzy możliwościami, a budżetem należy zwrócić uwagę na to już na samym początku. Natomiast określenie czasu trwania eventu będzie ważne pod kątem tego, czy dekoracje będą wymagały uzupełnienia oraz czy będą nadal świeże, w przypadku kilkudniowego wydarzenia.

dekoracje na event

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *