5 najczęstszych błędów przy dekoracji sali weselnej. Jak ich uniknąć?

dnia

Dekoracja sali weselnej jest jednym z najważniejszych elementów przygotowań do wesela. To właśnie odpowiednia aranżacja przestrzeni wprowadza gości w klimat wesela i pozwala im poczuć się wyjątkowo. Aby dekoracja była udana, należy unikać najczęściej popełnianych błędów.

  • Brak motywu przewodniego wesela

Jednym z najczęstszych błędów przy dekoracji sali weselnej jest nieustalenie motywu przewodniego. W takim przypadku dekoracja może wyglądać chaotycznie i nieestetycznie. Motyw przewodni nadaje odpowiedniego tonu uroczystości, wspomaga podejmowanie kolejnych decyzji, dlatego ważne jest, aby już na początku przygotowań do organizacji wesela wybrać motyw przewodni. Może to być np. ulubiony kolor, roślina czy motyw kwiatowy, styl (np. rustykalny, boho, retro, minimalistyczny) czy nawet motyw filmowy.

błędy przy dekorowaniu sali weselnej

  • Przesyt lub niedobór dekoracji i ozdób

Innym częstym błędem jest zbyt duża ilość ozdób i dekoracji weselnych, również kompozycji kwiatowych. W takim przypadku przestrzeń sali weselnej może wyglądać na przytłoczoną i przeładowaną. Ważne jest, aby zaplanować wcześniej typ dekoracji weselnych, ich rozmieszczenie na sali oraz stołach. Dzięki temu uda się zachować umiar. 

Natomiast zbyt mała ilość dekoracji na sali weselnej może sprawić, że sala będzie wyglądać pusto, nieatrakcyjnie i smutno, a goście będą czuć się niekomfortowo i zaniepokojeni. Bez odpowiedniej ilości dekoracji trudno zbudować atmosferę niezapomnianego wesela. Zaniedbanie tego aspektu może również oznaczać brak osobistego akcentu i brak możliwości zaprezentowania indywidualnego stylu Pary Młodej.

  • Błędnie dobrana kolorystyka

Zbyt jaskrawe kolory lub błędne połączenie kolorów mogą przytłoczyć przestrzeń i nie oddać odpowiedniego klimatu. Dlatego ważne jest, aby dobrać kolorystykę do motywu przewodniego wesela i wybrać odcienie, które będą się ze sobą dobrze komponować. Ilość wybranych kolorów również ma znaczenie.

stoły weselne gości

  • Nieodpowiednie oświetlenie

Nieodpowiednie dobranie źródeł światła może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać ponuro lub będzie niedoświetlona. Należy zwrócić uwagę na rodzaj oraz intensywność oświetlenia, a także umiejscowienie źródeł światła. Warto również pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie różnych rodzajów oświetlenia, np. górnego, dolnego czy punktowego, aby uzyskać różnorodny efekt. Pamiętajmy, że wybrane obszary sali weselnej powinny być oświetlone bardziej niż inne np. stół nowożeńców czy parkiet taneczny.

  • Nieodpowiednie kompozycje kwiatowe

Za mało kwiatów lub tak duża ilość wazonów z kwiatami na stole, że nie ma miejsca na postawienie czegokolwiek innego. Nieodpowiednie dobranie ich rodzaju i koloru może sprawić, że dekoracja będzie wyglądać nieestetycznie. Wykorzystanie sztucznych roślin w nie najlepiej dobranych miejscach. Ważne jest, aby rośliny i kwiaty były dobrane do motywu przewodniego wesela. Należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę oraz fakturę, a także na świeżość roślin. Zwiędłe kwiaty lub z defektami wywołają nieprzyjemne odczucie gości. Jedną z najważniejszych kompozycji kwiatowych, i często największych, jest bukiet na stole Pary Młodej. Powinno się zwrócić na niego szczególną uwagę!

Jak uniknąć tych błędów?

Warto skonsultować się z profesjonalnym dekoratorem, a także florystą ślubnym. Specjaliści pomogą w zaplanowaniu dekoracji sali i uniknięciu wspomnianych błędów. Dzięki temu, dekoracja sali weselnej będzie udana i stanie się niezapomnianym elementem Waszego wesela.

dekoracja stołów gości weselnych

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *