Ścianka weselna – must have na każdym ślubie

dnia

Dekoracja sali weselnej wymaga wyróżnienia miejsc, które zajmie Para Młoda. Służą temu dedykowane kompozycje kwiatowe, białe pokrowce na krzesłach oraz ścianka za Młodymi. Ścianka weselna może przyjąć postać dekoracji ściennej lub stanowić niezależny element, który florysta buduje na miejscu lub dostarcza w postaci gotowej. Ścianka ślubna coraz częściej wykorzystywana jest również jako tło do zdjęć z Parą Młodą, dlatego floryści są proszeni o przygotowanie nie jednej, a dwóch takich kompozycji.

Ścianka weselna – Sprawdźmy, jakie mamy możliwości

Dawniej ścianka za Parą Młodą ograniczała się do dekoracji ściennej. Nierzadko jej głównym celem było przykrycie nieestetycznie wyglądającej ściany lub wprowadzenie do wnętrza kolorystyki nawiązującej do uroczystości. Obecnie ścianka ślubna stanowi bardzo ważny element dekoracji sali. Jej estetyka bezwzględnie musi nawiązywać do stylu wesela i korespondować z każdym detalem dekoracyjnym sali.

ścianka za parą młodą

Za dekorację sali i przygotowanie ścianki za Parą Młodą często odpowiada menager sali. To znacząco ogranicza możliwości w zakresie tworzenia wymyślnych konstrukcji i kompozycji opartych o naturalne kwiaty i zieleń – w Polsce niewiele hoteli zatrudnia własnych florystów lub z nimi współpracuje. Dlatego przygotowanie dekoracji warto powierzyć specjaliście z zewnątrz. Dzięki temu zyskujemy praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji:

  • tradycyjnych ścianek ślubnych wzbogaconych naturalnymi kwiatami,
  • ścianki weselnej w postaci makramy,
  • ścianki weselnej boho,
  • ścianki weselnej glamour,
  • ścianki weselnej na bazie konstrukcji drewnianej,
  • ścianki ślubnej z dowolnym napisem (drewnianym, kwiatowym, drukowanym, etc.),
  • pachnącej ścianki kwiatowej.

Floryści od lat udowadniają, że ścianka ślubna może być prawdziwym dziełem sztuki. Umiejętne zestawienie ze sobą kwiatów, liści ozdobnych oraz światła i tekstyliów pozwala na tworzenie niezwykle efektownych kompozycji, których estetyka wykracza daleko poza zwykłe dekorowanie ścian. W ostatnich sezonach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć dekoracje powstające na bazie drewnianych stelaży. Pracujemy na obręczach, heksagonach, łukach ślubnych, a także pełnych panelach ściennych nawiązujących do stylu rustykalnego. To daje dodatkowe możliwości tworzenia oryginalnych aranżacji z wykorzystaniem ulubionych kwiatów i roślin Pary Młodej.

Minimalizm czy przepych – Na co zwrócić uwagę wybierając ściankę ślubną?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ścianka ślubna musi nawiązywać do stylu wesela. Decydując się na uroczystość w stylu boho, nie wybierzemy projektu ścianki weselnej glamour i odwrotnie. Ścianka weselna boho nie będzie pasowała do wnętrz zaaranżowanych pod styl glamour. Wspomnieliśmy również, że ścianka za Parą Młodą musi korespondować z pozostałymi elementami dekoracyjnymi – kompozycjami kwiatowymi na stołach, dekoracjami wiszącymi. Aby uzyskać efekt synergii planowanie dekoracji weselnych warto rozpocząć od projektu ścianki. Wiedząc, jakie materiały zostaną wykorzystane w jej konstrukcji o wiele łatwiej będzie podjąć decyzje dotyczące kompozycji florystycznych i pozostałych detali, w tym także elementów dekoracyjnych nadrukowanych na etykiety tradycyjnej weselnej wódki.

ścianka weselna

Ścianka za Parą Młodą – Spełniamy marzenia o pięknej dekoracji weselnej

Lovegarden specjalizuje się w projektowaniu i kompleksowym wykonawstwie ścianek weselnych. Tworzymy oryginalne kompozycje nawiązujące do stylu uroczystości. Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z praktycznie wszystkimi stylami. Naszą specjalnością są projekty, takie jak ścianka weselna boho czy ścianka weselna glamour. Pary Młode poszukujące inspiracji lub gotowego projektu zachęcamy do kontaktu. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolicy zapewniając dostosowanie rozmiarów ścianki do przestrzeni, w której odbędzie się przyjęcie oraz jej bezpieczny transport.ścianka ślubna boho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *