Zimowy bukiet ślubny – jakie kwiaty pasują na zimowe wesele?

Pomimo tego, że sezon ślubny przypada na okres letni to dekoracje i bukiety zimowe są równie pięknie. To właśnie w miesiącach zimowych możemy korzystać z takich roślin jak ostokrzew, sosna, bawełna czy dodatków w postaci suszonej pomarańczy nieodłącznie kojarzących się ze śniegiem i świętami. Jak na każdym ślubie głównym elementem kwiatowym całej dekoracji jest bukiet ślubny.

zimowy bukiet ślubny

Bukiet na zimowy ślub w pierwszej kolejności może kojarzyć się z kolorem białym. W grudniu, styczniu czy lutym dostaniemy takie kwiaty jak róże, goździki, ciemierniki, alstremerię. Wspaniale sprawdzą się one w zimowej wiązance ślubnej. Pod koniec zimy możemy pokusić się o tulipany. Lunaria czy bawełna mogą być pasującym dodatkiem. Na zdjęciu poniżej zobaczycie bielony ruskus. Przypomina on ośnieżone gałązki, które są częstym widokiem podczas śnieżnej zimy.

Jakie kwiaty pasują na zimowe wesele? Przykładowe połączenia kwiatów do zimowego bukietu ślubnego

Nie tylko biały kolor może pojawić się w bukiecie ślubnym w okresie zimowym. Zieleń, pasująca do każdych kwiatowych dekoracji, doda naturalności tego typu bukietowi. Wszystkie rośliny iglaste w postaci sosny, świerku, jodły wprowadzą nas w świąteczny nastrój przypominając o choince. Eukaliptus, który ma zimny odcień zielonego, w połączeniu z suszonymi pomarańczami daje nam widoczny kontrast, przez co bardzo przyciąga uwagę patrzących. Zamiast pomarańczy można użyć takich dodatków jak szyszki czy laski cynamonu. Białe owoce dziurawca wyglądają jak małe kulki śniegu, wpasowując się w kolorystykę bukietu. Zamiast białego możemy użyć czerwonego dziurawca, który jest podobny do typowo zimowego ostrokrzewu.

Zimowy bukiet ślubny Lovegarden

Czas na więcej koloru! Nieodłącznymi barwami Świąt Bożego Narodzenia są czerwony i złoty. W naszym zimowym bukiecie ślubnym Panny Młodej kalanchoe oraz róże uzupełniają się z zielonym żywotnikiem, bluszczem oraz pomalowanymi na złoto gałązkami. Żywy kolor i dodatek w postaci gałązek bez liści sprawia, że ten bukiet wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie. Jest to niewątpliwie odważna kolorystyka.

Podobne połączenia kwiatów i dodatków wykorzystujemy przy tworzeniu zimowych butonierek dla Panów czy też wianków ślubnych.

Wesele w grudniu ma swój urok, a dekoracji ślubnych na wesele w zimie nie brakuje. Na zdjęciach przedstawiamy nasze realizacje ślubnych bukietów zimowych. Może macie własne?

czerwony zimowy bukiet ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *