Dlaczego warto zadbać o kwiaty i rośliny w biurze?

Dekoracje kwiatowe i roślinne w biurze mogą przynieść wiele korzyści, takie jak: zwiększenie estetyki, zwiększenie produktywności i poprawa nastroju pracowników czy poprawa jakości powietrza. Rośliny wpływają także korzystnie na redukcję stresu, co jest wyjątkowo ważną kwestią w życiu zawodowym. Pełnią funkcję relaksacyjną, również dla oczu, co jest szczególnie ważne dla pracowników, którzy spędzają dużo czasu przed ekranami komputerów. Kwiaty i rośliny mogą być ustawione na biurkach, na parapecie, a także w centralnych, najbardziej widocznych miejscach biura. Pamiętaj, aby wybierać gatunki, które nie wymagają zbyt wiele opieki i są odporne na brak światła.

kwiaty do biura

Kwiaty cięte na recepcji

Kwiaty na recepcji stanowią pierwsze wrażenie dla gości oraz klientów, co jest bardzo ważne pod kątem budowania pozytywnego wizerunku firmy. Kwiaty i rośliny na recepcji mogą również poprawić klimat w pomieszczeniu, tworząc przyjazną i przytulną atmosferę. Są one również doskonałym sposobem na ozdobienie pomieszczenia, bez konieczności inwestowania w skomplikowane i kosztowne dekoracje. Żywe kolory oraz unoszący się przyjemny zapach kwiatów to coś, czego potrzebuje każde biuro. Rodzaje kwiatów ciętych mogą być zmieniane w zależności od pory roku lub okazji, co pozwala na stałe odświeżanie wyglądu biura.

Las w słoiku jako dekoracja do biura

Dekoracja w postaci lasu w szkle to ciekawa i oryginalna propozycja na dodatkowe ozdobienie biura. Kompozycja lasu w słoiku jest również bardzo trwała i nie wymaga tak wiele opieki jak inne rośliny. Do wyboru mamy m.in.: terrarium z sukulentami, otwarty las w słoiku ze skrzydłokwiatem, bluszczem lub chamaedorą, las w karafce. Każdy z nich jest unikalny. W ofercie świątecznej możliwe jest zrobienie podświetlanego lasu. Istnieje możliwość stworzenia lasu w słoiku na indywidualne zamówienie do biura, zawierającego charakterystyczne elementy kojarzone z marką.

Dekoracja biurowa w postaci lasu w słoiku może być ustawiona na biurku lub na parapecie. Słoik w większym rozmiarze może być ustawiony w holu lub większej recepcji. Mini las w słoiku to również świetna opcja dla tych, którzy mają mało miejsca w swoim biurze i potrzebują małej dekoracji.

Terrarium z sukulentami

Mini ogród w biurze

Mini ogród może składać się z różnych roślin, takich jak zioła, kaktusy, sukulenty, a także z traw, mchów czy kamieni. Można go stworzyć w różnych stylach, od minimalistycznego po bardziej skomplikowany. Mini ogród może być świetnym sposobem na ozdobienie recepcji lub holu, co jest pierwszym wrażeniem dla gości i klientów, a także może być usytuowany w firmowej kuchni, z przeznaczeniem tylko dla pracowników.

mini Terrarium z sukulentami do biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *