Zielona ściana w domu, czyli kawałek natury bez wychodzenia z domu

dnia

W czasach, w których górują bloki mieszkalne i osiedla zamknięte nie łatwo o swój własny kawałek zieleni. Co prawda, powstaje coraz więcej przyosiedlowych parków, patio czy ogródków działkowych, ale niestety – taką przestrzenią trzeba się dzielić z innymi użytkującymi. Dlatego też znalazło się na to rozwiązanie – zielone ściany udekorowane mchem, które cieszą się ogromną popularnością. Mają wiele zalet, a także są bardzo łatwe w utrzymaniu. A co najważniejsze – nie wymagają posiadania własnego ogrodu.

Zalety zielonej ściany z mchu

Zielona ściana w domu udekorowana chrobotkiem reniferowym nie tylko wygląda atrakcyjnie i ożywia wnętrze, ale również potrafi ukoić zmęczony organizm po pracowitym dniu. Już wcześniej wspominaliśmy, że barwa zielona uspokaja oraz przynosi ukojenie zmęczonym oczom. Najczęściej wybieranym pomieszczeniem w domu na ścianę z mchu jest salon. Zielona ściana w salonie wycisza akustykę pomieszczenia, a jak dobrze wiemy – w codziennym funkcjonowaniu w domu komfort ciszy jest na wagę złota. Faktura chrobotka wygląda niezwykle interesująco, a w dodatku występue nie tylko w odcieniach zieleni. Poza popularnym chrobotkiem reniferowym istnieje również mech płaski oraz mech poduszkowy. Kompozycja nie musi mieć jednolitej struktury. Możemy wymieszać gatunki oraz dodać elementy dekoracyjne takie jak drewniane ramy, lampki LED, suszone gałązki, kamienie oraz stabilizowane liście dekoracyjne. Dzięki takim ozdobnikom zielona ściana w domu będzie wyglądać oryginalnie i atrakcyjnie.
zielona sciana z mchu

Pielęgnacja zielonej ściany z mchu

Mech chrobotek (inaczej chrobotek reniferowy) nie wymaga żadnej pielęgnacji ponieważ podlega procesowi stabilizacji. W doborze miejsca do stworzenia ściany z mchu w domu lub w mieszkaniu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii: brak dostępu do bezpośredniego, ostrego światła słonecznego oraz wilgotność, która powinna wynosić min. 40%. Choć mech jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, jest również bardzo delikatny i lepiej nie dotykać go, aby zapobiec uszkodzeniom.

Montaż zielonej ściany z mchu

Zanim przejdziemy do tworzenia zielonej ściany, należy wybrać przestrzeń, która będzie się do tego celu najlepiej nadawała. Następnie zdecydujmy się na rozmiar oraz formę – czy ma być to obraz w ramie lub cała zielona ściana w domu. Aby mieć pewność, że aranżacja zielonej ściany przebiegnie pomyślnie najlepiej jest zdać się na profesjonalną firmę wykonawczą. Dzięki temu mamy pewność, że mech będzie dobrze się utrzymywał i posłuży nam przez długie lata. W naszej ofercie posiadamy obrazy z mchu oraz większą ich wersję czyli całą ścianę pokrytą mchem. Oferujemy także bony podarunkowe dla bliskiej osoby na wspomniane produkty i usługi. Zapraszamy do kontaktu.
zielona ściana w domu z mchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *