Wianek ślubny zamiast welonu

Wianek a welon

Niezwykle cieszy nas powrót bujnych dekoracji florystycznych wykorzystywanych przy ceremoniach ślubnych, wieczorach panieńskich czy nawet urodzinach. Coraz częściej możemy dostrzec, że nie tylko kwiaty, ale również liście potrafią pięknie przyozdobić salę weselną, kościół a nawet plener.

Dziś pragniemy przybliżyć Wam tematykę związaną z wiankami. Stanowią one piękną i naturalną alternatywę dla standardowego welonu Panny Młodej. To dobry pomysł na kwiecisty akcent w upalne dni.

wianek zamiast welonu
Źródło: Unsplash.com

Skąd pomysł na wianek?

Wianki z żywych kwiatów nie bez powodu wracają do łask. Są symbolem niewinności oraz bliskiego przywiązania do natury. W polskiej kulturze możemy dostrzec wiele kwiecistych symboli w strojach folklorystycznych oraz w wiejskim krajobrazie. Niegdyś wesela, chociażby wiejskie, często odbywały się w gospodarstwach, a sielski klimat polnych kwiatów uprzyjemniał ceremonię zaślubin i weselną zabawę. Ślub w stylu boho cechuje się połączeniem stylu glamour oraz bohemian, dlatego też najczęściej wianki zastępują welony Panien Młodych.

Gatunki kwiatów na wianek

Do dyspozycji mamy wianki sztuczne i naturalne. Jednakże skupmy się na drugich, które są nam najbliższe.

Jednymi z najciekawszych kompozycji są tzw. luźne wianki. Wykonane z samej gipsówki, nadadzą lekkości i nie przyćmią fryzury Panny Młodej. Z kolei klasyczny wianuszek dobrany z frezji i róż wygląda bardzo estetycznie i pastelowo. Kolejnym przykładem ciekawej kompozycji jest połączenie eukaliptusa, gipsówki i eustomy. Pastelowa biel kwiatów w połączeniu z przygaszoną zielenią liści rozjaśni twarz Panny Młodej. Należy pamiętać, że wianek ślubny ma jedynie dodawać kobiecie uroku oraz oddawać styl wszystkich elementów florystycznych uwzględnionych w ceremonii ślubnej.

wianek i welon
Źródło: Unsplash.com

Poza klasyczną bielą, możemy pozwolić sobie na odskocznię.  Subtelny róż goździków warto ożywić zielenią liści ruskusa, purpurą limonium i eustomy. Dodatkowy delikatny akcent gipsówki nada kompozycji optycznej lekkości.

Ciekawe jest również wykorzystanie pszenicy w wianku ślubnym. Możemy połączyć ją z żywo zielonym eukaliptusem, jarzębiną, białą kalanchoe oraz kraspedią żółtą. Takie połączenie nada folklorystycznego charakteru oraz sprawi, że wianek będzie wyglądał niezwykle efektownie.

Wianek ślubny z kwiatów - Lovegarden
Źródło: Unsplash.com

2 komentarze Dodaj własny

  1. Barbara pisze:

    Fajny artykuł, ciekawe porady.

    1. admin pisze:

      dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *