Ślubny wrzesień – kompozycje sezonowe

Bukiet ślubny we wrześniu

We wrześniu powoli żegnamy się z upalnym latem i przyzwyczajamy do coraz krótszych, chłodniejszych wieczorów. Bez wątpienia jest to także idealna pora na ślub i wesele. Wtedy to mamy bogaty wybór różnobarwnych kwiatów i dekoracji ślubnych. Poniżej przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji z wykorzystaniem wrześniowych kwiatów ciętych.

Dalie

Niewątpliwie okazałe i dostojne dalie wpasują się w niemal każdą kompozycję. Możemy spotkać dalie o różnym zabarwieniu, od mocnych czerwieni, przez pudrowy róż, a skończywszy na pomarańczowym. Kwiaty te wyglądają niezwykle efektownie i często wybierane są jako motyw przewodni ślubu w stylu boho. Z uwagi na wielkość kielicha, nie potrzeba ich dużo, aby móc stworzyć ciekawą kompozycję florystyczną. Ponadto, możemy połączyć je z liśćmi eukaliptusa, różą i eustomą.

bukiet ślubny wresień
Źródło: Unsplash.com

Wrzosy

Kojarzone z wrześniem wrzosy mają swoje pięć minut. Purpurowe, różowe, a nawet białe kwiatostany mogą posłużyć jako kolorowy akcent dekoracyjny lub motyw przewodni. Nie bez powodu najczęściej wybieramy ten gatunek kwiatów, ponieważ wrzosy przynoszą szczęście. Możemy połączyć je z bielą gipsówki, wcześniej wspomnianymi daliami oraz orchideą. Wrzosy to niewątpliwie wrześniowe kwiaty.

Róże

Królowe kwiatów, które triumfują podczas wielu ważnych uroczystości. Wielobarwne, dostojne i klasyczne róże możemy skomponować na wiele sposobów. Łącząc pastelowy odcień róży z białą frezją, otrzymamy delikatną, standardową wiązankę ślubną. Jeżeli zaś pragniemy postawić na kolory, wystarczą czerwone róże, ruskus, białe różowe dalie. Ciekawym dodatkiem będą też liście eukaliptusa i eustoma, która dostępna jest przez cały rok.

kwiaty wrzesień
Źródło: Unsplash.com

Hortensje

Często spotykamy w ogrodzie przydomowym. Zazwyczaj stanowią piękny akcent dekoracyjny rabaty florystycznej. Jej bujne kwiaty są świetną ozdobą bukietów. Nie potrzeba wiele hortensji, aby móc skomponować efektowny bukiet ślubny oraz dekoracje na stoły. Jeżeli zestawimy błękitną hortensję z białymi różami oraz liśćmi orzecha, powstanie nam niezwykle świeża i klasyczna wiązanka ślubna.

Bukiet ślubny we wrześniu
Źródło: Unsplash.com

To tylko część kwiatów, na które warto zwrócić uwagę na początku jesieni. Jeżeli chcielibyście poradzić się w kwestii doboru roślin sezonowych na Wasz ślub – napiszcie do nas! Tworzymy piękne bukiety ślubne i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *