Ślub w stylu boho

Coraz częściej słyszy się o kompozycjach ślubnych, które mają charakter „nieformalny”. Pomimo wagi uroczystości jaką jest ceremonia ślubna i wesele, Państwo Młodzi śmielej decydują się na luźne, acz klimatyczne dekoracje. Plenerowa sceneria, wiszące girlandy i makramy to tylko niektóre z elementów cechujących najmodniejszy styl ostatnich lat – boho.

Ślub w stylu boho? Czym zatem jest boho?

Nazwa boho to połączenie dwóch wyrazów – bohemy i burżuazji, z tą różnicą, że wszystko to łączy się w spójną, smaczną stylistykę. Styl bohemian kojarzony jest niekonwencjonalnym, artystycznym i sielskim klimatem. Z kolei burżuazja kojarzy się z zamożnością i mieszczaństwem. Co zaskakujące, połączenie tych dwóch skrajnych motywów powoduje, że na ślubach nie brakuje pięknych kompozycji florystycznych. Sala weselna w stylu boho
udekorowana jest kwiatami, zielenią i dodającymi klimatu girlandami lampek, dzięki którym
sceneria zaślubin staje się wręcz magiczna. Ponadto Państwo Młodzi odchodzą od sztywnych, niewygodnych garniturów i gorsetowych sukni. Coraz częściej Panny Młode sięgają po skromne koronkowe sukienki, zaś Panowie decydują się na garnitury z lekkich tkanin.

ślub w stylu boho

Dekoracja w stylu boho: Przywiązanie do dodatków

Wesele i ślub w stylu boho cechuje się ogromnym przywiązaniem do dodatków. W przeciwieństwie do stylu glamour, detale wpasowane są w klimat hippie. Luźne bukiety ślubne, duża ilość dekoracji florystycznych, gdzie dominuje naturalna zieleń liści, to tylko niektóre z elementów charakterystycznych dla klimatu boho. Co więcej, wszystkie akcenty i dekoracje są starannie dobrane i przemyślane tak, aby w pełni oddawały nieformalny styl uroczystości. Liście paproci, eukaliptusa, ruskusa a nawet bluszczu to podstawowe akcenty tego typu wesela. To na ich bazie powstają oryginalne dekoracje weselne boho:

 • girlandy
 • dekoracje stołów
 • ścianki kwiatowe
 • wiszące nad stołami wianki.

Ślub w plenerze: Boho na łonie natury

Nic tak nie oddaje eklektyzmu stylu boho jak przyroda – sielski pejzaż wsi, urokliwe tło oranżerii a nawet barwny ogród, to tylko niektóre z alternatyw. Jeszcze do niedawna śluby odbywały się w przystrojonych kościołach, lecz obecnie rośnie grono zwolenników odchodzących od sztywnych kanonów ślubnych. Dodatkowym atutem pleneru jest fakt, że naszym tłem jest sama natura.
Ślub w plenerze to także okazja do organizacji niebanalnego przyjęcia weselnego. Zamiast parkietu łąka, zamiast butki fotograficznej ścianka z kwiatów, zamiast szpilek trampki… Styl boho w plenerze czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego przyjęcia weselnego. Takie przyjęcie może się toczyć w rytmie slow, jak również może mu towarzyszyć chociażby ramowy plan imprezy, w ramach którego na przyjęciu nie zabraknie żadnego z najważniejszych punktów: rzucania kieliszkami, życzeń, tortu weselnego, podziękowań dla rodziców i oczepin.

A kiedy pogoda nie sprzyja lub pora roku nie ta, zamiast ślubu w plenerze możecie zorganizować niezapomniane przyjęcie w sali weselnej, nie rezygnując przy tym ze stylu boho. Styl boho bardzo dobrze odnajduje się we wnętrzach, wystarczy tylko odpowiednia dekoracja weselna.wesele w stylu boho

Sala weselna w stylu boho

Państwo Młodzi nie muszą szukać uniwersalnych sal weselnych. W stylu boho chodzi o bardziej hipisowskie podejście do ceremonii, kameralność oraz klimat bliski naturze. Już nikogo nie dziwi fakt, że wesele może odbyć się w namiocie, w ogrodzie przydomowym pod gołym niebem, oranżerii a nawet w stodole. Wszystkie te miejsca, w połączeniu z bujną roślinnością, urokliwymi girlandami czy też lasami w słoikach dodają niepowtarzalnego uroku. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tradycyjną salę weselną przekształcić w scenerię dla wesela boho. O eleganckim i luksusowym – dalekim od natury – charakterze wielu sal decydują dekoracje i dodatki. W chwili, w której ich miejsce zajmą dodatki w stylu boho sala zmieni się nie do poznania. Z pewnością dodatkowym atutem będą wielkopowierzchniowe przeszklenia i usytuowanie sali w zielonej okolicy. Ślub w stylu boho to unikatowy i coraz częstszy wybór młodych par.

Lovegarden specjalizuje się w dekorowaniu sali weselnej właśnie w stylu boho. Posiadamy duże doświadczenie i sporo możliwości, dlatego zapraszamy wszystkich na konsultację w kontekście dekoracji. Tworzymy typowe dekoracje weselne boho, co nie przeszkadza nam eksperymentować z kwiatami, zielenią oraz innymi dodatkami.

dekoracje na stole na weselu, wazoniki z kwiatami polnymi

2 komentarze Dodaj własny

 1. Monia pisze:

  najpiękniejsze w ślubach boho są lekkie kompozycje kwiatowe, moim zdaniem mistrzostwo świata 🙂

  1. admin pisze:

   nam też się bardzo podobają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *