Ślub w stylu boho

Coraz częściej słyszy się o kompozycjach ślubnych, które mają charakter „nieformalny”. Pomimo wagi uroczystości jaką jest ceremonia ślubna i wesele, Państwo Młodzi śmielej decydują się na luźne, acz klimatyczne dekoracje. Plenerowa sceneria, wiszące girlandy i makramy to tylko niektóre z elementów cechujących najmodniejszy styl ostatnich lat – boho.

Ślub w stylu boho? Czym zatem jest boho?

Nazwa boho to połączenie dwóch wyrazów – bohemy i burżuazji, z tą różnicą, że wszystko to łączy się w spójną, smaczną stylistykę. Styl bohemian kojarzony jest niekonwencjonalnym, artystycznym i sielskim klimatem. Z kolei burżuazja kojarzy się z zamożnością i mieszczaństwem. Co zaskakujące, połączenie tych dwóch skrajnych motywów powoduje, że na ślubach nie brakuje pięknych kompozycji florystycznych. Ponadto Państwo Młodzi odchodzą od sztywnych, niewygodnych garniturów i gorsetowych sukni. Coraz częściej Panny Młode sięgają po skromne koronkowe sukienki, zaś Panowie decydują się na garnitury z lekkich tkanin.

ślub w stylu boho
Źródło: Unsplash.com

Przywiązanie do dodatków

Wesele i ślub w stylu boho cechuje się ogromnym przywiązaniem do dodatków. W przeciwieństwie do stylu glamour, detale wpasowane są w klimat hippie. Luźne bukiety ślubne, duża ilość dekoracji florystycznych, gdzie dominuje naturalna zieleń liści, to tylko niektóre z elementów charakterystycznych dla klimatu boho. Co więcej, wszystkie akcenty i dekoracje są starannie dobrane i przemyślane tak, aby w pełni oddawały nieformalny styl uroczystości. Liście paproci, eukaliptusa, ruskusa a nawet bluszczu to podstawowe akcenty tego typu wesela.

Dekoracje ślubne boho
Źródło: Unsplash.com

Uroczystość w plenerze

Nic tak nie oddaje eklektyzmu stylu boho jak przyroda – sielski pejzaż wsi, urokliwe tło oranżerii a nawet barwny ogród, to tylko niektóre z alternatyw. Jeszcze do niedawna śluby odbywały się w przystrojonych kościołach, lecz obecnie rośnie grono zwolenników odchodzących od sztywnych kanonów ślubnych. Dodatkowym atutem pleneru jest fakt, że naszym tłem jest sama natura.

wesele w stylu boho
Źródło: Unsplash.com

Sala weselna w stylu boho

Państwo Młodzi nie muszą szukać uniwersalnych sal weselnych. W stylu boho chodzi o bardziej hipisowskie podejście do ceremonii, kameralność oraz klimat bliski naturze. Już nikogo nie dziwi fakt, że wesele może odbyć się w namiocie, w ogrodzie przydomowym pod gołym niebem, oranżerii a nawet w stodole. Wszystkie te miejsca, w połączeniu z bujną roślinnością, urokliwymi girlandami czy też lasami w słoikach dodają niepowtarzalnego uroku. Ślub w stylu boho to unikatowy i coraz częstszy wybór młodych par. Lovegarden specjalizuje się w dekorowaniu sali weselnej właśnie w stylu boho. Posiadamy duże doświadczenie i sporo możliwości, dlatego zapraszamy wszystkich na konsultację w kontekście dekoracji.

2 komentarze Dodaj własny

  1. Monia pisze:

    najpiękniejsze w ślubach boho są lekkie kompozycje kwiatowe, moim zdaniem mistrzostwo świata 🙂

    1. admin pisze:

      nam też się bardzo podobają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *