Rośliny w mieszkaniu i domu

dnia

Od wieków zieleń towarzyszyła człowiekowi. Począwszy od Starożytnego Egiptu, gdy Egipcjanie zajmowali się rolnictwem oraz tworzeniem pięknych ogrodów. Z podręczników szkolnych możemy pamiętać słynne wiszące ogrody królowej Semiramidy, które stanowią jeden z siedmiu cudów świata starożytnego.

Mieszkanie w dżungli – jakie rośliny w mieszkaniu

Obecnie możemy zaobserwować wracający trend z czasów PRL-u. Wtedy to w niemal każdej instytucji, mieszkaniu, biurze czy szpitalnym holu, mogliśmy dostrzec bujne juki, sansewierie, monstery czy też bananowce. Ich mnogość oraz rozłożystość sprawiały, że mogliśmy poczuć się jak w prawdziwej dżungli, bez konieczności wychodzenia z budynku.

jakie rośliny w mieszkaniu
Źródło: Unsplash.com

Rośliny w domu – dlaczego warto?

Ogromną zaletą otaczania się roślinami doniczkowymi jest to, że wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie tylko za sprawą oczyszczania powietrza, jak również dzięki pochłanianiu szkodliwego promieniowania, czy nawet wydzielaniu olejków wspomagających leczenie depresji. Dodatkowo, kolor zielony sprawia, że nasze oczy odpoczywają. Poza wcześniej wspomnianymi atutami, warto podkreślić, że rośliny w domu wyglądają pięknie! Nasze mieszkanie, gabinet lub biuro mogą przerodzić się w zupełnie nową przestrzeń, a to za sprawą dekoracyjnych liści lub bujnych kwiatów.

Obraz z mchu do domu
Obraz z mchu Lovegarden – fot. A. Adamski

Nowe trendy

Poza standardowymi roślinami w doniczce, możemy spotkać ciekawą alternatywę – ogrody wertykalne. Dla tych, którzy jeszcze nie spotkali się z tym pojęciem, jest to nic innego jak bujna zieleń zainstalowana na ścianie, na przykład w postaci prostych kompozycji lub tzw. żywych obrazów. Poza ogrodami wertykalnymi, modne są żywe lasy w słoikach oraz obrazy z mchu. O ile te pierwsze ograniczone są do otwartych i zamkniętych szklanych naczyń, o tyle obrazy z mchu możemy zainstalować nie tylko w ramie obrazu. Coraz częściej możemy spotkać się z całymi ścianami, które zastępują tapetę lub obraz. Jeżeli jesteście na etapie poszukiwań ciekawych lasów w słoikach lub obrazów z mchu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz do kontaktu. Autorskie dekoracje wykonujemy ręcznie na zamówienie. Tak oryginalne dekoracje to fajna metoda zarówno dla domu jak i przestronnego biura.

rośliny w domu
Źródło: https://www.interiordesignblogs.eu/8-living-walls-and-vertical-gardens-to-bring-a-touch-of-spring-into-your-home/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *