Oświetlenie bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to niewątpliwie jedne z najbardziej magicznych i najpiękniejszych świąt. Wszyscy wpadamy w zakupowy szał otoczeni mnóstwem światełek, lampek i innych dekoracji świątecznych. Aurze sprzyja zimowa pora, gdzie wszyscy otulamy się ciepłymi szalami i płaszczami, a śnieg prószy wokół nas. Szalejemy na widok pięknie przystrojonych domów, witryn sklepowych oraz zapachu igliwia.

Światełka bożonarodzeniowe - Lovegarden
Źródło: https://unsplash.com

Odpowiedni wybór światełek

Światełka bożonarodzeniowe zawsze są powodem do dyskusji – zdania są podzielone w kwestii kolorystyki, rodzaju światła oraz natężenia. Nieprzerwanie  jednak od wielu lat zwyciężają barwy jasne, czyli biała i żółta. Skąd ich zwycięstwo? Jasne kolory są najprzyjemniejsze dla oka, ale również najbardziej intensywne. W przeciwieństwie chociażby do zielonego, lampki białe dają najwięcej światła, na przykład żarówki LED-owe lub energooszczędne, których większość z nas ma w swoich domach. Pośród lampek świątecznych, mamy do wyboru światła neonowe, lampy LED-owe, klasyczne żarówki lub rozgrzane przewody osłonięte plastikiem lub szkłem.
Wybierając światełka na choinkę lub do przystrojenia domu, ganku, balustrady czy pomieszczeń, sugerujmy się długością przewodu, jakością wykonania, intensywnością barwy oraz odpornością na mrozy i wilgoć. Te trzy ostatnie elementy są najważniejsze, ponieważ od nich zależy nasze bezpieczeństwo oraz wytrzymałość lampek. Nie chcemy przecież co roku wydawać mnóstwa pieniędzy na nowe lampki.

Światełka bożonarodzeniowe - Lovegarden
Źródło: https://unsplash.com

Warto wcześniej dokładnie zmierzyć powierzchnię ogrodu lub balkonu, aby mieć pewność jak długi przewód będzie nam potrzebny oraz zaopatrzmy się przedłużacz. Kojarzycie ten moment, gdy macie piękną wizję rozwieszenia lampek, ale wiatr lub plątanina kabli zniechęca Was do dalszej pracy? Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest wybrać bezwietrzny dzień i pomoc drugiej osoby. Niektóre światełka bożonarodzeniowe w ogrodzie posiadają możliwość zmiany trybu oświetlenia. Możemy wybrać zanikanie, swobodne przejścia, szybkie migotanie, stałe oświetlenie oraz pozostawienie jednej, wybranej barwy. Dowolność w wyborze jest naprawdę duża.

Światełka bożonarodzeniowe - Lovegarden
Źródło: https://unsplash.com

Lampki w ogrodzie

W okresie zimy, ogród przydomowy pięknie prezentuje się również po zmroku. Lampki możemy przymocować do drewnianego płotu, balustrady na ganku, filarów przy wejściu do domu, a nawet na koronach drzew (nie tylko zimozielonych). Dobrze zaprezentują się również na fasadzie domu. Poza klasycznymi przewodami oświetleniowymi, możemy również wybrać gotowe figurki, które uformowane są na kształt reniferów, bałwanków, choinek, bombek itp. Śmiało możemy postawić je w ogrodzie. Niektóre z nich posiadają własne systemy mocowania, ale zawsze może przydać się do tego użycie narzędzi ogrodowych.
Pamiętajcie, że ogranicza nas tylko wyobraźnia! Do dzieła! 🙂
Specjalnie dla Was tworzymy dekoracje świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, zajmujemy się również ubieraniem choinek w Warszawie, dlatego gdybyście potrzebowali pomocy w okresie świątecznym, polecamy się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *