Goździk brodaty – wyjątkowy gość weselny

W dzisiejszych czasach, do dekoracji ślubnych używamy różnych gatunków kwiatów. W zależności od upodobań, mogą to być dumne róże lub niepozorne chabry. Bywają i tacy, którzy na ten Wyjątkowy Dzień wybierają rośliny zielne, potocznie zwane chwastami. Lilie, niegdyś będące kwiatami wyłącznie pogrzebowymi, coraz częściej pojawiają się na weselnych stołach.

Rozpoczynamy nasz nowy cykl o nazwie Goście weselni, w którym to będziemy opisywać najciekawsze kwiaty wykorzystywane w florystyce ślubnej.

kwiat goździk brodaty
Źródło: https://www.gardenia.net

Goździk brodaty (Dianthus barbatus L.) to roślina dwuletnia, która ze względu na specyficzny, samoistny wysiew, traktowana jest również jako bylina. Lekki, wiejski charakter sprawia, że idealnie nadaje się do takich właśnie ogrodów. Ten gatunek goździka naturalnie występuje w Azji na terenie Chin i Korei Północnej oraz w środkowej, południowej i wschodniej części Europy. Goździki te są niezwykle trwałe, dlatego też doskonale nadaje się na kwiat cięty. Kwitnie na biało, różowo, czerwono oraz możemy spotkać odmiany wielobarwne. Najbardziej cieszy nasze oczy odmiana ‘Green trick’.

Goździk brodaty ‘Green trick’ ma zielone kwiaty przypominające pompony lub poduszeczki trawy. Rośliny te poprzez strukturę kwiatów oraz ich kolor, wprowadzają do dekoracji florystycznych naturalność. Są idealne do stylu boho, rustykalnego, greenery i wszelkiego rodzaju motywów leśnych. Ze względu na jego ciekawe ubarwienie symbolizujące nadzieję, można śmiało wykorzystać go do różnego rodzaju kompozycji, na przykład podczas uroczystości ślubnej.

Bukiet Panny Młodej z wykorzystaniem goździka

‘Green trick‘ jest wspaniałym akcentem roślinnym na naturalny bukiet ślubny. W połączeniu z innymi odcieniami zieleni, jak również bielą i ecru sprawia, że bukiet Panny Młodej wygląda świeżo, lekko, a także bardzo naturalnie. Tak dobrane kolory stworzą elegancką wiązankę ślubną.

Bukiet ślubny - goździki
Bukiet ślubny Lovegarden. Fot. Kamil Korczyński

Zielony goździk brodaty ‘Green trick’ w połączeniu z żółtym i różowym, stworzy niezwykle wiosenny bukiet ślubny. Poniżej przedstawiamy przykładową kompozycję ślubną z użyciem kaliny wonnej, tulipanów, frezji oraz naszego goździka ‘Green trick’. Taka wiązanka sprawdza się podczas uroczystości w marcu i kwietniu.

bukiet ślubny z goździków
Bukiet ślubny Lovegarden. Fot. Kamil Korczyński

Sala weselna

Dekoracje stołów również mogą być przyozdobione naszym zielonym goździkiem. Sprawdzi się on nie tylko w okrągłych, rozłożystych dekoracjach, ale również oddzielnie. Tworząc dekoracje w stylu boho, możemy wyeksponować go w wazonie pojedyńczo lub w kompozycji z innymi kwiatami, na przykład na plastrach drewna. Takie zestawienie będzie wyglądało bardzo lekko i estetycznie.

Zaletą tejże odmiany goździka jest trwałość. Dzięki długiemu utrzymaniu świeżości, można z niego tworzyć girlandy zdobiące ścianę za Parą Młodą, dekorację altany przy ślubach plenerowych, a także sufitów w salach weselnych. Dekoracje z goździka wytrzymają nawet w upalne dni, a goździkowy wianek utrzyma świeżość przez całą ceremonię.

rekwizyty weselne
Źródło: https://unsplash.com

Zachęcamy do uwzględniania goździka brodatego ‘Green trick’ w swoich dekoracjach ślubnych. A po więcej ciekawych aranżacji i pomysłów, zapraszamy do kontaktu z nami 🙂

4 komentarze Dodaj własny

  1. Weselnicy pisze:

    Super pomysł, świetnie się sprawdzi w roli dekoracji weselnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *