Eustoma – standardowy gość weselny

Białe kwiaty to klasyka w dekoracjach ślubnych. Eustoma wielkokwiatowa (Eustoma grandiflorum) potocznie nazywana jest japońską różą, a to za sprawą wizualnego podobieństwa oraz dużej popularności w Japonii i Nowej Zelandii. Mówi się, że białe eustomy są symbolem uznania, a także czułości.

Dlaczego eustoma na bukiet ślubny?

Eustoma idealnie nadaje się na bukiet ślubny. Poza klasyczną bielą, mamy również eustomy różowe, fioletowe oraz błękitne. Wszystkie te kolory występują w różnym natężeniu, od  pastelowych barw, po mocne, wyraziste. Kolejną jej zaletą jest to, że możemy ją dostać o każdej porze roku.

Białą eustomę możemy połączyć z różową gerberą, purpurową piwonią a nawet błękitną hortensją lub zielonym goździkiem. Wystające nierozwinięte pączki przebijają się przez kompozycję, dzięki czemu wyglądają bardzo ciekawie. Poniżej przedstawiamy Wam przykładowy bukiet ślubny z eustomą w roli głównej.

Bukiet ślubny z eustomy
Bukiet ślubny – Lovegarden

Kompozycje ślubne z eustomą w roli głównej

Tworząc kompozycję dla Panny Młodej z wykorzystaniem eustomy, możemy dodać do niej frezje, róże, gipsówkę a nawet piwonie i waxy. Naturalność bukietu ślubnego możemy podkreślić gałązkami eukaliptusa, ruskusa albo orzecha.

Świetnie nadają się również do dekoracji na stół Państwa Młodych, gości, do dekorowania kościoła, sali weselnej oraz w formie wianka ślubnego.

eustoma ślub
Dekoracje florystyczne – Lovegarden

Jedną z wielu zalet eustomy jest to, że można wykorzystać ją zarówno do klasycznych bukietów jak luźnych oraz kaskadowych. Jej nierozwinięte pąki kwiatów, o których wcześniej wspomniałyśmy, również wyglądają niezwykle efektownie. Dodatkowo możemy ją wykorzystać również do tworzenia butonierki. Idealnie nadaje się jako drobny kwiatowy akcent do garnituru ślubnego.

eustoma bukiet
Butonierki ślubne – Lovegarden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *