Dekoracje stołu weselnego – na co zwrócić uwagę?

Najbardziej widocznym elementem dekoracji weselnejdekoracje na stole Pary Młodej oraz dekoracje na stołach gości. To właśnie na tych punktach goście skupiają największą uwagę podczas weselnego przyjęcia.

Stół Pary Młodej jest zazwyczaj ustawiony w taki sposób, aby wszyscy goście widzieli świeżo upieczonych małżonków. Przy tym stole siedzi Para Młoda, czasami świadkowie i ich osoby towarzyszące. Z racji tego, że siedzą oni tylko po jednej stronie stołu, dekoracja wygląda inaczej niż na innych stołach.

Jak wygląda dekoracja stołu Pary Młodej?

Dekoracja na stół Pary Młodej jest inna: zazwyczaj jest ona niska i podłużna. W zależności od upodobań, może być tylko przed Parą Młodą lub na długość całego stołu prezydialnego. Dekoracja może składać się z samych kwiatów, z samej zieleni lub zieleni i kwiatów.

niska dekoracja stołu pary młodej

Alternatywą dla takiej dekoracji stołu Państwa Młodych są kompozycje asymetryczne ustawiane z jednej strony stołu lub spływające tylko na jedną stronę. Przy takim układzie często pojawiają się także kompozycje umiejscawiane przed stołem Pary Młodej. Są one wyższe niż te na stole Państwa Młodych. Dodatkowymi elementami do kwiatów na stole weselnym mogą być drewniane inicjały, napisy np. LOVE lub piękne girlandy przyczepiane do skirtingu.

napis love na stole pary młodej

Dekoracje na stół weselny gości – różne kompozycje

Dekoracje na stół weselny gości są zupełnie inne, niż te, które zdobią stół Pary Młodej. Z racji tego, że goście widzą je z każdej strony, nie mogą przeszkadzać np. w rozmowie. Jeżeli wybieramy dekoracje niskie, nie powinny one być wyższe niż 30 cm. Jeżeli decydujemy się na wysokie, powinny zaczynać się na poziomie około 60 cm.
Wysokie dekoracje stołu są idealne na weselach w stylu glamour, w stylu romantycznym czy boho. Przy wyborze dekoracji warto kierować się wnętrzem sali weselnej, gdyż nie wszędzie będą one pasowały. Wysokie kompozycje mogą stać na szklanych wazonach, kwietnikach lub kandelabrach. Dwa ostatnie mogą być w kolorach złotym, srebrnym, a czasami nawet czarnym.

Dekoracje stołu weselnego w postaci niskich kompozycji kwiatowych mogą być w naczyniach o różnych kolorach i kształtach lub na niskich podstawkach, których nie będzie w ogóle widać pod kwiatami.
Alternatywnym pomysłem dla niskich kompozycji są kwiaty na stół weselny w buteleczkach i małych wazonach. Jest to pomysł ekologiczny, pasujący zarówno do eleganckich przyjęć jak i wesel w stylu rustykalnym. Takie wazoniki można rozstawić na stołach weselnych punktowo lub na długość całego stołu.
Pary Młode wybierają też girlandy z zieleni lub z zieleni i kwiatów. Na wąskich stołach, gdzie nie ma miejsca na punktowe i większe kompozycje taka dekoracja weselna świetnie się sprawdza.

wysoka kompozycja na dekorację stołu weselnego

Stół weselny inny niż wszystkie

Stół weselny nie musi być przykryty białym obrusem. Kolorowe obrusy same w sobie już wyglądają dekoracyjnie. Coraz częściej można spotkać się z takim wyborem. Do tego można dodać serwety w kolorze innym niż biały lub bieżniki. Jutowe albo szyfonowe, w zależności od stylu, ułożone po środku stołu mogą sprawdzić się także w sytuacji, gdy na stołach weselnych nie będzie w ogóle obrusów.
Dodatkowymi elementami dekoracyjnymi na stole są podtalerze. Mogą być one szklane, w kolorze złotym, srebrnym albo bardziej ekologiczne plecione. Dopasowane do sztućców i całej zastawy podkreślą wybrany styl wesela. Na każdym talerzu można też położyć zielony listek, kwiatek lub zawiązać wstążkę wokół serwetki.

Dekoracje to nie tylko kwiaty na stole weselnym

Świece w różnego rodzaju świecznikach stworzą ciepły, nastrojowy klimat. W zależności od koncepcji same świece jak i świeczniki mogą mieć różne kolory i kształty.
Na stołach gości weselnych pojawiają się również takie elementy jak numerki, prezenty dla gości czy winietki lub menu, które dobrze dobrane mogą stanowić wspaniałe dopełnienie dekoracji kwiatowych stołu weselnego.

Przedstawione pomysły to tylko przykłady nietradycyjnej dekoracji stołów weselnych, które mają ogromne znaczenie podczas dekoracji sali weselnej. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, ważne aby całość była spójna, pasowała do miejsca w którym świętujecie oraz najważniejsze – aby podobała się Wam. Lovegarden tworzy dekoracje na stoły weselne w różnym stylu od wielu lat. Są to różnorodne kompozycje kwiatowe wraz z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Wszystko dostosowane do Waszego pomysłu, możliwości i wybranego stylu. Lubimy klasykę ale również niestandardowe rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu w przypadku pytań.

dekoracja stołu weselnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *