Co wybrać zamiast bukietu ślubnego?

dnia

Pisaliśmy już o rodzajach bukietów ślubnych. O wiankach również było 🙂 Są to dwie najczęściej wybierane formy ozdoby dla panny młodej. My proponujemy alternatywy dla bukietów i wianków, które będą równie dekoracyjne, co wiązanki ślubne.

Wachlarz

Stworzony na konstrukcji roślinnej lub nie. Wachlarz zazwyczaj wykonuje się z kwiatów o sztywnych łodygach np. róż. Kwiaty łączy się z zielenią oraz dodatkami takimi jak perełki czy pióra. Ten typ ozdoby florystycznej idealnie pasuje do stylizowanych ślubów w stylu chińskim czy secesyjnym.

Wachlarz z kwiatów
Wachlarz z kwiatów Lovegarden fot. Sylwia Nowicka

Torebka

Nieodłączny element kobiecego stroju! 😀 Kompozycja ta opiera się na ażurowej siatce lub na drucie. Do takiej konstrukcji przymocowane są kwiaty, zieleń oraz inne dodatki. Przy takiej formie najlepiej sprawdzą się kwiaty o dużej trwałości, ponieważ nie będą miały dostępu do wody. Takimi kwiatami są goździki, eustomy czy mikołajki.

Korsarz z białych kwiatów
Korsarz z białych kwiatów fot. Hermes Rivera Źródło: Unsplash.com

Mufka

Niezwykle elegancka alternatywa dla bukietu, która jest wykonana na siatce lub innej konstrukcji. Całość obszyta jest od środka materiałem aby nie poranić rąk panny młodej. Do tak przygotowanego stelaża przyczepia się kwiaty, zieleń oraz owoce. Możemy również użyć perełek i innych dodatków nieroślinnych. Panna młoda chowa w mufce obie dłonie.

Biżuteria florystyczna

Wśród biżuterii kwiatowej mamy do wyboru korsarz, kolczyki, naszyjniki a także ozdoby do włosów.

Korsarz
Korsarz z białych kwiatów Lovegarden fot. Szymon Sulikowski Photography

Korsarze często noszą świadkowe ale jest to wygodny zamiennik dla panny młodej. Bransoletka z kwiatami, dodatkami roślinnymi i nieroślinnymi opiera się na specjalnej bransoletce, konstrukcji z drutu lub wstążce.

Kolczyki i naszyjniki łączy się z metalową lub srebrną konstrukcją i ozdabia ją roślinami. Tego typu biżuteria jest bardzo delikatna i mało widoczna. Może stanowić piękny dodatek do innych form, np. do bukietu.

Ozdoby do włosów przybierają różne formy. Może to być jeden kwiat wpięty we włosy lub kilka kwiatów na spinkach powplatanych w warkocz a także przypiętych do welonu. Grzebyk z przyklejonymi kwiatami oraz zielenią wspaniale sprawdzi się kokach i podobnych upięciach.

Zarówno bukiet jak i torebka czy korsarz pięknie ozdobią pannę młodą w tym najważniejszym dla niej dniu 🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *