Co wybrać zamiast bukietu ślubnego?

Pisaliśmy już o rodzajach bukietów ślubnych oraz wiankach ślubnych. Są to dwie najczęściej wybierane formy ozdoby dla Panny Młodej. Dziś proponujemy alternatywy dla bukietów i wianków, które będą równie dekoracyjne co wiązanki ślubne.

Wachlarz

Stworzony na konstrukcji roślinnej lub niekoniecznie. Wachlarz zazwyczaj wykonuje się z kwiatów o sztywnych łodygach, np. róż. Ponadto kwiaty łączy się z zielenią oraz dodatkami, takimi jak perełki czy pióra. Ten typ ozdoby florystycznej idealnie pasuje do stylizowanych ślubów w stylu chińskim czy secesyjnym.

Wachlarz z kwiatów
Wachlarz z kwiatów Lovegarden fot. Sylwia Nowicka

Torebka

Ten nieodłączny element kobiecego stroju równie może zachwycać na ślubnym kobiercu. Kompozycja ta opiera się na ażurowej siatce lub na drucie. Do takiej konstrukcji przymocowane są kwiaty, zieleń oraz inne dodatki florystyczne. Przy takiej formie najlepiej sprawdzą się kwiaty o dużej trwałości, ponieważ nie będą miały dostępu do wody. Najlepiej sprawdzą się goździki, eustomy czy mikołajki.

Korsarz z białych kwiatów
Korsarz z białych kwiatów fot. Hermes Rivera Źródło: Unsplash.com

Mufka

Niezwykle elegancka alternatywa dla bukietu ślubnego, która jest wykonana na siatce lub innej konstrukcji. Całość obszyta jest od środka materiałem aby nie poranić rąk Panny Młodej. Do tak przygotowanego stelaża przyczepia się kwiaty, zieleń oraz owoce. Możemy również użyć perełek i innych dodatków nieroślinnych. Panna Młoda chowa w mufce obie dłonie.

Biżuteria florystyczna

Wśród biżuterii kwiatowej mamy do wyboru korsarz, kolczyki, naszyjniki, a także ozdoby do włosów.

Korsarz
Korsarz z białych kwiatów Lovegarden fot. Szymon Sulikowski Photography

Korsarze ślubne często noszą świadkowe ale jest to wygodny zamiennik dla panny młodej. Bransoletka z kwiatami, dodatkami roślinnymi i nieroślinnymi opiera się na specjalnej bransoletce, konstrukcji z drutu lub wstążce.

Kolczyki i naszyjniki łączy się z metalową lub srebrną konstrukcją i ozdabia ją roślinami. Tego typu biżuteria jest bardzo delikatna i mało widoczna. Co więcej, może stanowić piękny dodatek do innych form, np. bukietu.

Ozdoby do włosów przybierają różne kształty. Może to być pojedynczy kwiat lub kilka wpiętych we włosy na spinkach powplatanych w warkocz. Warto też rozważyć łączenie takich form z welonem. Grzebyk z przyklejonymi kwiatami oraz zielenią wspaniale sprawdzi się kokach i podobnych upięciach.

Zarówno bukiet jak i torebka, a nawet korsarz pięknie ozdobią Pannę Młodą w tym najważniejszym dla niej dniu 🙂

Jeden komentarz Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *